čištění filtrů DPF

ČIŠTĚNÍ DPF FILTRŮ PEVNÝCH ČÁSTIC - LIBEREC

Čištění filtrů pevných částic provádíme strojně jedinečnou patentovanou metodou od americké firmy BG.

Čištění filtru spočívá v napojení speciálního přístroje na motor, kdy se za chodu motoru, bez nutnosti demontáže filtru z vozu, aplikuje speciální chemická látka, která přeměňuje saze ve filtru pevných částic na plynné skupenství. Tím se předchází případným problémům při demontáži a montáži filtru, jako zalomení a zničení některých komponentů například drahá teplotní čidla, nehořlavé tlakové hadice popřípadě i přírubové šrouby.

Po servisu, který trvá cca 3 hodiny, je DPF filtr opět funkční a zbaven usazenin. Tato plynná cesta je absolutně bezpečná a vysoce efektivní. I zcela zanesený DPF filtr sazemi je po servisu průchozí a emisní měření ověří jeho znovuobnovenou účinnost. Cena kompletního servisu filtru pevných částic DPF, kde se jedním krokem odstraní úsady ze sacího, palivového a olejového systému je 7000 Kč s DPH plus výměna motorového oleje a olejového filtru, která je vždy po zákroku nutná.

Nutno připomenout i fakt, že vozidlo je připravené k jízdě ještě ten den, co je přistaveno do servisu . A že není zbytečně dlouho odstaveno kvůli demontáži, montáži a přeposílání filtru.

Objednávka čištění filtru pevných částic DPF ...

04
01
03
DEKARBONIZACE MOTORŮ - RASPENAVA

Používáním Vašeho vozu zvláště při krátkých jízdách a častého startování a následné zpětné recyklaci výfukových plynů zpět do sání kvůli dosažení co nejlepších emisních limitů dochází k usazování sazí a karbonu v motoru a to hlavně v sacím a výfukovém vedení . To má za následek menší průchod vzduchu a výfukových plynů. Karbon se dále usazuje ve spalovacím prostoru včetně pístních kroužků a na okraji vstřikovacích trysek .

ukázka karbonizace motoru

Při používání ne vždy kvalitních paliv se zanáší palivové čerpadlo a vnitřek vstřikovacích trysek různými parafínovými usazeninami. To samé platí i při používání ne vždy kvalitních mazacích olejů, které karbony nerozpouštějí, a ty se usazují v mazacích prostorech. Toto celé způsobuje pomalou ztrátu výkonu, pokles kompresního tlaku, horší startování, hlučnější klepavý a nepravidelný chod a hlavně vyšší spotřebu paliva!

Aby se tyto nedostatky odstranily a dosáhlo se opět vyššího výkonu a pravidelnějšího chodu motoru spolu s poklesem spotřeby paliva, musí se motor kompletně vyčistit. Tomu se říká kompletní dekarbonizace motoru. Dekarbonizace motoru je chemicko-technický postup, při kterém dochází k odstranění karbonu z motoru za pomoci speciálních přípravků a přístrojů bez rozebrání motoru!

BG přípravky na dekarbonizaci motoru jsou špičkou ve své třídě a jsou vyvíjeny ve spolupráci s výrobci automobilů Volkswagen, Honda, Mitsubishi, Renault, atd.

Po dekarbonizaci motoru je nutné vyměnit motorový olej. V našem servisu používáme pouze kvalitní olej od firmy Shell.

Jsme autorizovaný servis firmy BG. Jako jedni z mála provádíme dekarbonizace motorů na liberecku - Raspenava, Frýdlant a okolí.

Objednávka dekarbonizace motoru ...

 

DPF filtry - čištní

 

 

Další informace naleznete na samostatném webu:

DPF filtry Liberec - čištění a diagnostika

5_117
dekarb2
5_119
5_120
dekarb5
Ukázky naší práce

Čištění DPF filtru pevných částic našim přístrojem BG na Fordu Mondeo s nájezdem 218624 km.
Před čištěním naměřen diferenční tlak 30 mb. Po čištění 0 mb.

b1
b2
b3
b4


facebook
© 2015 Autoservis Neumann Raspenava. |  tel.: +420 608 237 676 |  e-mail: smedavan@volny.cz